Ślubne Zdjęcie Dnia 10 – Pierwszy taniec

 W Fotografia ślubna, Ślubne Zdjęcie Dnia

Dziś omówię najbardziej wyczekiwany przez gości moment na weselu. Podanie rosołu. To zwykle jeden z najlepszych momentów. A nie.. Żartowałem:) Tym zajmę się w innym odcinku.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest przecież pierwszy taniec i nim zajmę się pod kątem fotografii ślubnej. Wszyscy chcą zobaczyć jak para sprawdza się w tej kwestii, przecież nie wszyscy goście bywają z nimi na balach, imprezach i innych miejscach pokazów tańca. Niektóre pary mają specjalną choreografię, wyuczone kroki, inni idą na żywioł i zatańczą tak jak im wyjdzie. Każda para ma trochę tremy, nie dać plamy, aby zdjęcia dobrze wyszły. Pierwszy taniec to także moment, na który czeka ślubny fotograf na weselu. Owszem, może dopytać czy będzie to wolny kawałek, czy coś szybszego aby wcześniej podpiąć właściwy obiektyw. Ja nie dopytuję, chcę uczestniczyć w przygodzie. Jeśli to szybki utwór to wolę użyć szerokiego obiektywu, natomiast przy wolnym, romantycznym kawałku sprawdza się obiektyw 50mm, który wolno ostrzy ale daję piękną plastykę obrazu i miłą dla oka głębię ostrości.

fotograf ślubny pierwszy taniecTo zdjęcie to jedno z moich ulubionych. Karolina i Lee oraz ich pierwszy taniec. Fragmentami utwór muzyczny był dynamiczny ale niekiedy dawał możliwość zrobienia takiego zdjęcia. Oni – przytuleni, goście dookoła. Jako fotograf ślubny chcąc pokazać to, że młodzi są pośrodku gości, zrobiłem krok w tył otrzymując na pierwszym planie kilka postaci fajnie komponujących. W tle również widać gości, zadowolonych, przyjaźnie się przyglądających, kobieta bije brawo. To udane zdjęcie pierwszego tańca.

Ostatnie Wpisy